fbpx

Blog

Dlaczego płacę 639 zł ZA GODZINĘ emerytowi?

marek-mapa
KancelariaPrawnaPRO

Dlaczego płacę 639 zł ZA GODZINĘ emerytowi?

Ile byłbyś w stanie zapłacić za mapę do skarbu leżącego na dnie morza, którego równowartość to 100 mln złotych?

Kiedyś było to dla mnie nie do pomyślenia żeby zapłacić komuś 639zł za godzinę jego pracy. Przeliczałem ciągle ile zarabiam na godzinę i myślałem ile ja musiałbym pracować. Ile warta jest moja godzina. To był błąd.

Tak naprawdę istotą sprawy jest nie to ile warta jest Twoja godzina. Najistotniejsze jest to ile warte jest dla kogoś rozwiązanie danego problemu.

W PRAVNA.pl pewnego dnia zobaczyliśmy nad naszymi głowami sufit. Umówiłem się ze wspólnikiem Maciejem, na call’a dotyczącego strategii rozwoju. Miałem już swoje pomysły. Wiedziałem, że w Polsce osiągnęliśmy już taki poziom, że każdy kolejny procent rynku będzie coraz droższy. “Świetnie” pomyślałem. Czas przenieść za granicę to czego nauczyliśmy się tutaj. Zaczęliśmy działać. Tak powstał own-r.com nad którym właśnie pracujemy.

Wdrożenie technologii. Rekrutacja nowych osób. Inne podejście do procesu sprzedaży. Błyskawiczne skalowanie biznesu na inne kraje. W każdym kraju inna specyfika procesu.

Pierwsze o czym pomyślałem to kto z moich znajomych już to zrobił. Nikt. Nie było nikogo kto miał podobny model biznesowy i go zeskalował.

Pewnego dnia trafiłem na Airhelp.pl. Zajmują się odzyskiwaniem pieniędzy od linii lotniczych za spóźnione loty, zgubiony bagaż itd. Szybko przeanalizowałem stronę i zdałem sobie sprawę z tego, że model jest bardzo zbliżony do naszego. Tylko oni są w innym miejscu. Obecnie zatrudniają 700 osób (sic!). 6 lat temu zespół był 3 osobowy. Dzisiaj mają około 500,000 klientów miesięcznie.

Zadałem sobie pytanie;

Czy gdybym miał całą wiedzę właściciela to
zrobiłbym teraz to samo z OWN-R w ciągu kilku lat?

Jasne, że tak. Być może efekt nie byłby tak spektakularny. Rzecz jasna są jeszcze inne aspekty, jak wielkość rynku. Konkurencja. Nasycenie. Być może to będzie 100 osób na pokładzie i 10,000 klientów miesięcznie.
Jeżeli to byłby pesymistyczny scenariusz to wiesz co? BIORĘ! 🙂

Nie żyjemy w Matrixie. Rzecz jasna dzisiejsza technologia nie pozwala nam zaimplikować wiedzy kogoś innego prosto do naszego umysłu jak udało się TRINITI wchodząc do helikoptera. To co mogłem zrobić to skontaktować się z managerem Airhelp.

Sprawdziłem członków zarządu. Jest! Manager na Polskę. Linkedin – wspólni znajomi: 3. Facebook – wspólni znajomi: 17. Świetnie. Odzywam się. Bolesław akurat kilka miesięcy wcześniej opuścił stanowisko na rzecz prowadzenia innej działalności SaunaGrow. Jest płatnym.. mentorem. Jeżeli masz pytania, a jego wiedza pomoże to.. zapłacisz i masz. Oczywiście jeżeli zaczynasz swoją drogę szukaj mentora niezbędnego do swojego poziomu. Rozmawiaj z ludźmi, którzy już zrobili to co ty chcesz osiągnąć. Korzystaj z kursów.

Właśnie wtedy zmieniłem myślenie. Zacząłem z chęcią płacić za rozwiązania, nie za czas. Pytań miałem mnóstwo i wiedziałem ile warte są dla mnie trafne odpowiedzi. Dostawałem gotowe recepty na pytania które były niewiadomą.

Kilka spośród jego odpowiedzi zaoszczędzi nam kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych. To zmiana strategii, zmiana czasu inwestycji, ułożenie struktury, rekrutacji lub zmiana priorytetu działań.

Nie zrozum mnie źle. To nie jest kopia jego działań…

..to drogowskazy na pustyni przez którą idziemy. Taki drogowskaz zmniejsza niepotrzebnie nadrobioną drogą. Dystans do celu jest możliwie najkrótszy.

Tego Ci życzę. Żebyś mógł posługiwać się sprawdzoną wiedzą przez kogoś innego. On już za to kiedyś zapłacił. Swoim czasem i pieniędzmi.

Jako prawnik doskonale wiesz o czym mówię. W końcu sprzedajesz wiedzę. Często słowa ułożone w dobrym szyku w dokumencie Wordowskim. Ten szyk jest konsekwencją Twoich myśli, które znają drogę. Właśnie to doświadczenie zamieniasz w gotówkę.

Jak pozyskiwać 40 nowych klientów miesięcznie w branży prawnej BEZ pomocy agencji reklamowej

Napisz co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *